-

Випадкове фото

Партнери

ГО "ТВЕРДИНЯ"

Громадська організація "Твердиня"

Головна сторінка Матеріали Статті Розв. благ. діяльності Не загубитися в он-лайн
П'ятниця, 28 вересня 2012, 07:55

Не загубитися в он-лайн

За останній рік в Україні відбулася ціла низка заходів, присвячених ефективності використання новітніх інформаційних технологій організаціями громадянського суспільства. Так, наприклад, ще не встигли вщухнути емоції від одного заходу на цю тему (ТехКемп Київ, 12-13 вересня 2012 року, організатор – Посольства США), як я вже отримала запрошення на наступну конференцію зі схожою темою та програмою – Форум “Громадські інноваці” (20-21 вересня 2012 року).

Що це – модний тренд чи дійсно панацея для громадянського суспільства?  Невже новітні інформаційні технології настільки здатні підвищити ефективність громадської ініціативи та діяльності громадських чи благодійних організацій?

Віртуальні офіси, вебінари, он-лайн конференції, відео-чати… Новітні технології принесли мобільність та оперативність, розширили горизонти та рамки, дозволили оптимізувати ресурси та підвищили ефективність від щоденної діяльності. Сьогодні всього за декілька кліків мишкою звичайний захід, обмежений кількістю місць та загальною площею приміщення, може перетворитися на необмежений освітній простір з декількома тисячами учасниками та міжнародними експертами, які на відстані тисячі кілометрів від події готові ділитися своїми знаннями та досвідом через он-лайн зв’язок.

Чи мріяли ми про це 10-15 років тому?  Можливо, і ні. Проте, дарма нехтувати новими можливостями, потрібно ними користуватися. З чого розпочати?

В українському Інтернет просторі поки що не має місця, в якому зібрано інформацію про різноманітні безкоштовні (або майже безкоштовні) інструменти, які можуть стати у нагоді для представників третього сектору. (Хоча, можливо, таке місце дуже скоро з’явиться, враховуючи частоту та кількість заходів на цю тему за останній рік). Тому, почати своє знайомство з такими інструментами можна з презентацій різних експертів, зокрема, наприклад, презентації Антона Білецького «Інтернет як джерело натхнення», в якій зібрані різноманітні лінки на сайти, що стануть у нагоді  (розробка лого, банерів, ресурси для управління проектами, он-лайн трансляції, соціальні мережі, Інтернет магазини тощо).

Створити власний сучасний веб-сайт допоможе проект EdukIt, який абсолютно безкоштовно надасть вашій громадській чи благодійній організації доменне ім’я, шаблон дизайну, систему управління вмістом сайту, необмежений простір для зберігання файлів на сайті, необмежений трафік, інформаційну та технічну підтримку та нові функціональні можливості.

Корисним ресурсом для тих, хто планує використати новітні технології не просто як інструмент оптимізації роботи, але і як інструмент вирішення конкретних актуальних проблем, буде Теплица социальных технологий– російський проект, покликаний розвивати культуру громадських мобільних додатків. Теплиця пов’язує громадських активістів і  IT-спеціалістів, пропонує на своєму сайті значну кількість прикладів російських благодійних та громадських он-лайн проектів.

Аналізуючи питання, які ставили учасники київського Техкепму, розумію, що сьогодні українські та білоруські громадські організації знаходяться на базовому рівні, проявляючи інтерес більше до технічних питань (як це працює і які можливості технології дадуть моїй організації). У той же час міжнародні колеги цікавляться більш продвинутими питаннями: як трансформувати харизму лідера в он-лайн світ та не загубитися в он-лайн, адже тисячі прихильників вашої сторінки у Facebook – це ще не волонтери у реальному світі… Отже є над чим подумати…

УФБ Автор - Дар'я Непочатова

© Всі права застережено.
Інформаційний портал існує за підтримки благодійної організації "Твердиня"
Копіювання матеріалів дозволяється, за умови використання гіперпосилання на ресурс "Твердиня"