-
Головна сторінка Матеріали Статті Розв. благ. діяльності Благодійність WEB 2:0. Два на користь благодійності
Четвер, 14 червня 2012, 14:52

Благодійність WEB 2:0. Два на користь благодійності

«Якщо про благодійний фонд мовчить Інтернет, значить його не існує», – говорять мої знайомі айтішніки. «Якщо інформація на сайті викликає більше запитань ніж відповідей, не віритися, що благодійний фонд є професійним, а черговий заклик про допомогу не є шахрайством», – продовжують мої друзі піарщики та журналісти.

Повністю погоджуюсь зі своїми друзями. Але все ж таки розумію причину складнощів стосунків Інтернету та благодійності у сучасних умовах. Коштовно вітчизняним благодійним фондам та організаціям (особливо регіональним) бути «розумними і красивими» одночасно. Це – питання не лише коштів, відповідних спеціалістів та часу. Це – питання знань/відчуття/розуміння потенціалу он-лайн світу для побудови довіри, для забезпечення прозорості та публічності, для ефективного фандрейзингу, нарешті.

Одна британська компанія нещодавно провела дослідження, яке показало що майже половина (47%) відвідувачів сайтів неприбуткових організацій не можуть завершити процес перерахунку благодійної пожертви, через не зрозумілу та не інтуїтивну навігацію. В Україні ж ситуація буде набагато гіршою, адже, по-перше, не всі благодійні організацій та фонди мають власні сайти, а, по-друге, одиниці створюють можливості та комфортні умови для донорів аби вони зробили благодійну пожертву через сайт організації.

А дарма… Думаю, що перші результати діяльності Української біржі благодійності, говорять, що досить скоро он-лайн благодійність набере обертів серед вітчизняних благодійників. Робіть висновки самі, ось перші докази.

Станом на 6 травня 2012 року Українською біржею благодійності було зібрано 161 306 гривень і таким чином закрито 6 проектів загальною вартістю 31 270 гривень. З моменту запуску тестової версії сайту наприкінці грудня 2011 року пройшло трохи більше 4 місяців. Відповідно, Біржа в тестовому режимі збирає понад 40 000 грн. в середньому на місяць. Суми пожертв – різні. Так, наприклад, один донор перерахував 25 671 грн. на підтримку 8 проектів, величезна кількість користувачів перераховує 100 і більше гривень за один раз. Найменший розмір пожертви – 1 гривня… Але і він важливий.

І, хоча, створення власного зручного механізму для он-лайн пожертв – це, мабуть, то до чого варто прагнути і, куди кожна організація буде рухатися своїм шляхом. А, ось, починати дружити з Інтернетом в інтересах просування діяльності благодійного фонду варто вже сьогодні з простих кроків. Ось вони:

  1. запустити та постійного оновлювати сайт організації. Він має бути зі зручним дизайном, інтуїтивною навігацією, зрозумілою інформацію про діяльність організації (простою мовою написано про місію, керівні органи, програми/проекти, звіти, досягнення, контакти тощо). Доречі, на IV Міжнародній конференції Українського форуму благодійників “Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку” був презентований проект EDUkIT. Це чудові люди зроблять для вас сучасний веб-сайт безкоштовно!
  2. завести екаунт у соціальних мережах і оперативно, а інколи, навіть, у режимі прямої трансляції, повідомляти новини з місця подій. Регулярно вести блог і описувати власні враження про результати діяльності благодійної організації;
  3. дивитися на інші, більш продвинуті, з точки зору використання Інтернету, організації, і підтягуватися до них, але звичайно з власними «родзинками». Навчатися використовувати нові технології, йти в ногу з часом.

Впевнена, Інтернет стане вашим помічником: ви вийдете на нові групи потенційних донорів і партнерів, побудуєте ефективний діалог з різними групами стейкхолдерів, отримаєте зворотній зв’язок від користувачів ваших послуг. Іншими словами укріпите власний фінансовий стан та інвестуєте у потужність та організаційни потенаціал вашої організації. Починайте вже зараз!

Ось ще декілька безкоштовних ресурсів, які допоможуть створити сайт: http://www.weebly.com/, https://sites.google.com/, http://wordpress.com/, http://www.blogger.com

Джерело

Додати коментар


Код захисту
Оновити

© Всі права застережено.
Інформаційний портал існує за підтримки благодійної організації "Твердиня"
Копіювання матеріалів дозволяється, за умови використання гіперпосилання на ресурс "Твердиня"