-
Головна сторінка Блоги Федоренко О.С. Чи можлива взаємодія в сфері благодійної діяльності. Висновки

Чи можлива взаємодія в сфері благодійної діяльності. Висновки

Січень 2013. Ми пережили кінець світу. Закінчився 2012 рік. І можна нарешті зробити певні висновки стосовно взаємодії в сфері благодійної діяльності. В попередніх записах в цьому блозі Чи можлива взаємодія у сфері благодійної діяльності?, Чи можлива взаємодія в сфері благодійної діяльності? Частина 2 я говорив про необхідність усунення такого негативного явища як інформаційний вакуум довкола діяльності благодійних фондів/організацій (далі БФ/БО).

Що для цього було зроблено:

1.  Створено сайт «Інформаційний портал «Твердиня» (далі – ІП «Твердиня») на якому безкоштовно планувалось розміщати інформацію про діяльність благодійних фондів/організацій м. Сміли, які не мають змоги створити власний веб-ресурс.

2.  Надіслано листи із запрошенням прийняти участь в розвитку інформаційної інфраструктури в благодійній сфері м. Сміли керівникам зазначених у першому блогозаписі БФ/БО.

3.  Неодноразово телефонували та проводили роз’яснювальну роботу щодо необхідності зменшення інформаційного вакууму. Позитивних результатів, що могли б бути від вчасного інформування громадськості щодо заходів, які плануються проводитись та повного висвітлення подій, що відбулись. Прозорість у роботі БФ/БО дозволяє підвищити довіру громадського до їх діяльності та у багато разів підвищить ефективність від такої діяльності.

Що в результаті:

1.  Отримано майже від усіх БФ/БО схвальні відгуки щодо запропонованої співпраці. Та далі відгуків справа не пішла.

2.   Керівник БФ «Тодось Осьмачка» погодився зустрітися і обговорити перспективи співпраці.

Звичайно такі результати не надто вражають. Навіть висновки можливо було б зробити не зовсім втішні для розвитку благодійної сфери на прикладі невеликого містечка[1] та не буду цього робити. Натомість розкажу про позитивні, на мою думку, результати взаємодії БО «Твердиня» та БФ «Тодось Осьмачка»:

1.  Розміщено інформацію про новини та події БФ «Тодось Осьмачка» на сайті «ІП «Твердиня». Тобто, у зазначеного фонду з’явилась власна сторінка в Інтернеті. При чому від фонду потрібно тільки надати інформацію. Всю іншу роботу виконує БО «Твердиня», відповідно додаткових навиків та витрат часу на їх здобуття для користування сайтом від членів БФ «Тодось Осьмачка» не потрібно. Фактично саме такий варіант взаємодії для зменшення інформаційного вакууму навкруги благодійної діяльності в м. Сміла було заплановано на самому початку. Дещо в іншому об’ємі, та маємо, що маємо.

2.  Додатково створено сайт «Веб - клуб літераторів Черкащини «Майстерня слова «Тясмин». Детально описувати його призначення в рамках даного блогозапису вважаю недоцільно., лише зазначу про важливість такого веб-ресурсу для розвитку культурної сфери.

3.  Видано 2 дитячі книги "В огірочка є сорочка" та "Ключики від літа" смілянського дитячого поет Ігоря Коваленка та безоплатно передано їх у школи-інтернати міста Сміла.

Завантажити книги можна тут.

На мою думку можна підвести деякі підсумки.

Приклад співпраці БО «Твердиня» та БФ «Тодось Осьмачка» показав на скільки вона корисна. Останнім часом часто чую від представників БФ/БО, що зростають проблеми з фінансуванням, донори зменшують свої видатки на благодійність відповідно даний сектор буде занепадати. Можливо це й так, проте хочу зазначити, що на створення «ІП «Твердиня», «Майстерня слова «Тясмин», видання дитячих книг "В огірочка є сорочка" та "Ключики від літа" не залучалось коштів донорів. Тобто, зовнішні надходження на реалізацію цих проектів становили 0 грн., а роботу зроблено. Якби не було співпраці, в частині безоплатного виконання певних видів робіт, між зазначеними вище БФ та БО 2 та 3 пункту описаних раніше результатів не було б взагалі.

Отже, в цьому блогозаписі я не ставив собі за мету звітуватись про виконану роботу БО «Твердиня», лише на прикладі маленької організації невеликого містечка  з практичної точки зору дати відповідь на запитання «Чи можлива взаємодія у сфері благодійної діяльності?». Відповідь на мою думку наступна. Так можлива і позитивні результати від співпраці можуть в декілька разів перевищити очікувані та співпраця в наш час частіше виключення, ніж закономірність.
[1] часто для статистики використовують дані великих міст і великих організацій, забуваючи, що все починається з малого

Додати коментар


Код захисту
Оновити

© Всі права застережено.
Інформаційний портал існує за підтримки благодійної організації "Твердиня"
Копіювання матеріалів дозволяється, за умови використання гіперпосилання на ресурс "Твердиня"