Нове в блогах
Останні статті
- Річний податковий звіт про використання коштів неприбуткових організацій
- «+», «-» та «?» нового Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»
- ЗУ "Про благодійну діяльність та благодійні організації" (чинний)
- Не загубитися в он-лайн
- Про психологію благодійника і благодійності
- Благодійний мистецький аукціон: співпраця заради успіху
Чи можлива взаємодія в сфері благодійної діяльності? Частина 2. (перша частина знаходиться тут)
Планував, що у наступному записі після статті «Чи можлива взаємодія у сфері благодійної діяльності?» дам відповідь на поставлене запитання. Та де там… Довго ще б не довелося писати.
Як говорилося раніше на благодійні фонди/організації м. Сміли, БО «Твердиня» було направлено листи з пропозиціями співпраці. Метою даної розсилки було більш широке інформування населення про благодійну діяльність в місті та залучення активної його частини до співпраці. Це дозволило б, не тільки на папері та в окремих випадках, за участю громадськості реально вирішувати поставлені перед фондами/організаціями проблеми.
Завдання складне, проте теоретично повинно вирішуватись просто. Адже з однієї сторони активісти та небайдужі створюють організації, у яких діяльність націлена на вирішення ряду проблем жителів міста, з іншої сторони ці ж жителі (окрім, невеликої частини «наближених») повинні бути зацікавлені у розвитку благодійності.
Щоб там не говорили та будь-який благодійний(а) фонд/організація є громадськими об’єднаннями і у разі активної діяльності обов’язково зустрічає на своєму шляху проблеми. І вирішення цих проблем потребує саме активізації найбільшої кількості громадян.
В основному, серйозні проблеми постають перед організаціями, що намагаються усунути причину негативного явища, а не його наслідок. Інший варіант, коли організацією ведеться боротьба з наслідками, таких переважаюча більшість і не тільки в сфері благодійності. Наприклад, вилікували наркомана, і є з чим просити пожертвування на лікування наступного, а відповідно і на утримання персоналу закладу. А от закрити «точку» в своєму місті, без залучення громадськості, можете спробувати?
Метою створення нашої організації є розвиток зв’язків між фондами/організаціями та громадськістю та інформаційна підтримка благодійності міста.
Повернемось до нашої розсилки. Згадані вище листи направлені місяць назад. Після вичікування в 1 тиждень було зроблено дзвінки (не менше декількох кожному) керівникам даних фондів та організацій. Встановлено, що листи отримали 2 фонди, іншим листи було направлено на електронні поштові скриньки надані в результаті телефонної розмови. Результат, станом на 15.08.2012 1 фонд надав матеріали для розміщення інформації «про фонд» на сайті. Проводяться переговори щодо стратегії подальшої співпраці. ВСЕ, жодних відгуків від більшості немає. Тож, відповідь, на поставлене на самому початку запитання - відсутня. Працюємо далі. Спробуємо встановити причини, отриманого результату.