-
Головна сторінка Блоги Федоренко О.С. Інформаційний вакуум
Понеділок, 02 липня 2012, 14:08

Інформаційний вакуум

Доброго дня. Це перша стаття в даному блозі. В ній на мою думку, необхідно  дещо розповісти про діяльність даного інформаційного ресурсу та мету з якою він створений. У разі якщо людина не цікавиться благодійністю чи благодійність зводиться до подачки монети прохачу, то даний ресурс не несе жодної корисної інформації. Фактично, після переходу на сайт його можна закривати. Інша справа - робота в даній сфері, розуміння необхідності зазначеної діяльності.  Благодійність проявляється по різному, хто власними силами допоможе людині похилого віку, а хтось передасть речі/кошти дитячому будинку. Взагалі форм та методів безліч було б бажання.

Так ось, з членами суспільства яким байдуже або які діють, все просто. Вони чітко знають, що бажають робити. Проблематична ситуація складається коли людина можливо і допомогла, можливо і принесла користь, отримавши також задоволення від благодійної діяльності та для такого випадку необхідна чітка інформація про БЛАГОДІЙНІСТЬ.

Дещо про себе, так от до того часу як я почав працювати в благодійній організації, для мене дана діяльність була м’яко кажучи не зрозуміла. Точніше, наші вельмишановні ЗМІ роблять багато для показу саме негативної сторони. Складається враження, що благодійні організації створюються задля піару, відмивання коштів та інших «корисних» справ.  Найцікавішим фактом являється те, що в більшості випадків так воно і є. Та про це згодом, повернуся до теми.

Інформаційний вакуум навкруги благодійної діяльності та і всього третього сектору звичайно породжують різні вигадки та домисли. Не зважаючи на вимоги законодавства інколи дійсно цікавого та непередбачуваного, надавати доступ до своїх звітів організації та фонди не спішать. Я не говорю за великі розкручені, я говорю про невеликі, майже зовсім непомітні. Хоча за великим рахунком вплив різних організацій, в тому числі й благодійних, адже вони також створюються завдяки вільному волевиявленню громадян на процеси, що відбуваються в державі мав би бути відчутний, можна лише спостерігати деякі поодинокі випадки. В м. Сміла Черкаської області зареєстровано близько 25 благодійних організацій та фондів. Я  знаю аж чотири, чим займаються інші, залишається глибокою таємницею. Можливо вони із скромності роблять добрі діла і не бажають про це говорити? Можливо. Та про це, ніхто не знає. Отже, все залишається на тому ж рівні попросили, щось зробили, щось поклали до кишені і все добре. Та не добре, діти в інтернатах швидко звикають до «халяви», безробітній прохач також не дуже швидко намагається влаштуватися на роботу і так дають. Де ж тут благодійність? Питання ці споконвічні, і я не ставлю за мету давати на них відповідь.

Отже, інформаційний портал буде збирати інформацію з подальшим її відображенням на сайті, а можливо і у друкованому вигляді, щодо діяльності в сфері благодійності. Мета даного проекту показати дійсну сторону справи. Звичайно ж вона буде позитивна, адже діло праве.

Проект довготривалий та вимагає кропіткої роботи. Будемо вдячні за співпрацю не байдужих. З пропозиціями та побажаннями можна звертатися до адміністратора інформаційного ресурсу, або до членів благодійної організації «Твердиня»   

Додати коментар


Код захисту
Оновити

© Всі права застережено.
Інформаційний портал існує за підтримки благодійної організації "Твердиня"
Копіювання матеріалів дозволяється, за умови використання гіперпосилання на ресурс "Твердиня"